C/C++

Učím se C/C++, a tak píšu různý prográmky.

QtJobs

Stažení: git.watzke.cz
Programovací jazyk: C++ (Qt 4)
Licence: GPL-3

Program sloužící k paralelnímu spouštění uživatelsky zadaného příkazu na zadané soubory v tolika vláknech, kolik je ideální pro systém, na kterém program běží (případně si můžete zvolit vlastní počet vláken). Znáte-li program xjobs, tak můj program by se dal považovat za něco podobného s GUI. Představte si, že chcete dekódovat MP3 (do WAV) pomocí lame --decode, které pracuje v jednom vlákně. Zkusil jsem takto dekódovat jedno hudební album a trvalo to na mém dvoujádrovém CPU s HT skoro 38 sekund. Když jsem použil QtJobs, který dle počtu logických procesorů zvolil 4 vlákna, stejného výsledku jsem docílil za 20 sekund. Zní to dobře? Tak to vyzkoušejte, je to velice snadné. Další relevantní informace najdete v README.txt (anglicky) a v článku na AbcLinuxu.cz: Grafické programy v Qt 4 – 11 (vláknování s QThreadPool).

fancontrol-ng

Stažení: 0.9 [tar.bz2, 13 kB]
Programovací jazyk: C
Licence: GPL-3

Program, který v daném intervalu hlídá teplotu procesoru a chipsetu a patřičně reguluje otáčky chladiče procesoru. Zní to možná divně, ale když vypnu chladič procesoru, začne se zahřívat chipset, který je chlazený pouze pomocí heatpipe - pokud máte stejný problém, pak jste cílová skupina, jinak klidně použijte utilitu fancontrol z lm-sensors. Před kompilací je třeba upravit zdrojáky (nastavení je zatím zakompilované v binárce), jinak to bude hlásit chybu. Je třeba přečíst si README. Nápovědu získáte spuštěním fancontrol-ng -h.

lc

Stažení: 1.0.4 [tar.bz2, 9 kB]
Programovací jazyk: C++
Licence: GPL-2

lc je zkratka pro symlink checker. Vyhledává neplatné symlinky (takové, které vedou na neexistující místo nebo samy na sebe). Nápovědu získáte spuštěním lc -h.

David Watzke © 2005 – 2011 | Kontakt | Nahoru ↑ | Poslední změna: 08. 11. 2015 v 14:55